Kragujevčani naneli prvi poraz niškim odbojkašima

101
0
PODELI

Nakon tri pobede rezultatom 3:2, u četvrtom kolu Superlige odbojkaši Niša izgubili su od Radničkog u Kragujevcu sa 3:2 (24:26, 25:20, 25:27, 25:11, 15:12).

Opet su Nišlije igrale taj-brejk, ali posle tri trijumfa, nisu uspele da zabeleže novu pobedu.

Na startu meča Radnički je poveo sa 2:0, ali Nišlije nisu dozvolile da se protivnik „odlepi“ i ubrzo su izjednačile na 3:3. Potom je kragujevački tim opet preuzeo vođstvo, pa na tehnički tajm-aut otišao sa plus 4 (12:8). Radnički je poveo sa 18:12, ali se niški igrači nisu predavali i prvo serijom 3:0 smanjile zaostatak, a potom i novom serijom (4:0) izjednačile na 21:21. Usledila je igra „poen za poen“, a Radnički je prvi imao set-loptu (24:23) koju nije iskoristio.Niš je uzvratio i koristeći prvu set-loptu osvojio prvi set (26:24).

Nišlije su dobro nastavile i u drugom setu, pa povele sa 7:3 i 9:4.Usledila je serija domaćina od 7:1 čime je preokrenuo i poveo sa 11:10. Na tehnički tajm-aut Radnički je otišao sa poenom prednosti, ali pauza kao da je prijala Nišlijama koje su ponovo povele (13:12). Usledila je izjednačena igra, ali nakon 16:16 kragujevački odbojkaši su serijom 3:0 poveli i do kraja zadražali prednost. Na kraju, Radnički je iskoristio prvu set-loptu i izjednačio u setovima na 1:1.