Niški Legionari osvojili 3 medalje na Svetskom kupu

641
0
PODELI
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

U timu Srbije na Svetskom kupu u powerlifting-u, odnosno dizanju tegova, bilo je troje Nišlija, članova kluba Legionari, a svi su se vratili sa medaljama i to dve zlatne i jednom bronzanom, uz novo obaranje svetskog rekorda u disciplini mrtvo dizanje.

Devojke su se takmičile u triatlonu, gde se za krajnji rezultat sabiraju težine podignutih tegova u tri discipline: čučanj, benč i mrtvo dizanje. Tu je Emilija Jovanović bila najbolja u konkurenciji do 56 kg, dok se Zorana Dinić takmičila sa mnogo starijim koleginicama, ali je ipak uspela da osvoji bronzanu medalju.

Po drugi put, Milan Grozdanović oborio je svetski rekord u disciplini mrtvo dizanje i osvojio zlato u kategoriji do 75 kg, a bio je najbolji i u apsolutnoj kategoriji, što znači da je imao najbolji rezultat u odnosu na takmičare u svim kategorijama.

Za ovo takmičenje smo se spremali od početka godine, to je 3 do 4 meseca aktivnih priprema, i zadovoljni smo uspehom. Zorana je nastupila u kategoriji juniora do 23 godine, mada je ona tinejdžerka, ali pošto je Kup u pitanju, kategorije su bile juniori, seniori i veterani – objašnjava Grozdanović.

On je rekao i da, iako je zadovoljan rezultatom, mislio je da može i više, pa će pokušati da podigne veću težinu na Balkanskom prvenstvu, koje će se za 3 nedelje održati u Vranju.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.