SPORT OSTALI SPORTOVI Niškim kik-bokserima zlato i dva srebra na Svetskom prvenstvu

Niškim kik-bokserima zlato i dva srebra na Svetskom prvenstvu

558
0
PODELI
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Reprezentativci Srbije iz Kik-boks kluba Niš na Svetskom juniorskom prvenstvu u Dablinu osvojili su zlato i 2 srebra. Nikola Lazarević postao je prvak sveta na svom debiju, dok su poraze u finalu pretrpeli Stefan Paunović i Danilo Ratkić.

Višestruki prvak Srbije i šampion Balkana Nikola Lazarević postao je i svetski šampion pobedom nad Kupijajem Mateušom iz Poljske. Nikola se plasirao u finale pobedom nad Grkom Cohataridisom Panajotisom. Osvajanjem zlatne medalju u kategoriji do 57 kilograma, u konkurenciji mlađih juniora, napravio je veliki uspeh za sebe, Srbiju i Kik-boks klub Niš.

Stefan Paunović osvojio je srebrnu medalju u kategoriji do 75 kilograma, jer je u finalu za poen bio bolji Poljak Šimanovski Adrian. Stefan je u eliminacijama zabeležio pobede protiv reprezentativca Poljske Mihajla Burdana, a u drugom kolu protiv Rusa Borisova Alekseja.

Srebrnu medalju osvojio je i Danilo Ratkić, u kategoriji do 67 kilograma, pobedama nad Rzajev Muradom iz Ukrajine, i Radoslavom Kostovim iz Bugarske. U borbi za zlatnu medalju nije dao svoj maksimum i u finalu je zasluženo slavio reprezentativac Turske Rasim Sejdioglu.

Srbiju je na najjačem juniorskom takmičenju u godini predstavljalo 10 takmičara, osvojivši 9 medalja: 3 zlatne, 4 srebrne i 2 bronzane.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.