Partizan „srušio“ i Čair!

104
0
PODELI
PARTIZAN vs RADNICKI Beograd, 02.03.2016. foto: Nebojsa Parausic Fudbal, Kup Srbije, Partizan, Radnicki Nis, XYZ
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Crno-beli pobedili Radnički u Nišu 1:0, u 25. kolu Superlige. Strelac gola odluke Saša Ilić u 60. minutu.

Partizan je posle dva vezana remija bez postignutog gola sa Nišlijama, oba u Beogradu, uspeo da za samo četiri dana dva puta pobedi Radnički.

Crno-beli su prošle srede slavili plasman u polufinale Kupa Srbije pošto je na stadionu u Humskoj bilo 2:0, a u nedelju, u derbiju 25. kola, „parni valjak“ je pobedio i na Čairu – 1:0 (0:0)! Gol odluke postigao je Saša Ilić u 60. minutu.

Zanimljivo da je to bila jedna od dve prilike za Partizan. Kod prve, još na početku meča, Aleksandar Jovanović je uspeo da odbrani udarac Darku Brašancu, ali je u drugom poluvremenu morao da čestita kapitenu crno-belih.

Radnički je, takođe, imao nekoliko odličnih prilika, čak i boljih od gostiju, ali Andrej Apostolović i Saša Marjanović nisu imali sreće da postignu gol, jer je Bojan Šaranov branio na vrhunskom nivou. Prvom je „skinuo“ šut u situaciji „jedan na jedan“, a drugom je prelepom paradom izvadio loptu ispod prečke i izbacio je u korner.

Ivan Tomić je napravio samo jednu promenu u odnosu na meč u Beogradu. Sašu Lukića je zamenio Brašanac, ali se mladi trener još u Nišu suočio sa povredom Evertona. Brazilac je dobio udarac u koleno i odmah je morao van terena. Ostaje pitanje da li će pojačanje Partizana morati na dužu pauzu ili je reč samo o jačem udarcu koji ne traži mnogo mirovanja i lečenja.

Partizan je na Čairu upisao prve bodove ovog proleća, pošto je u prva dva kola izgubio od OFK Beograda i Crvene zvezde. Beograđani su izbili na četvrto mesto sa 39 bodova, dok Radnički ima jedan manje.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.